Otomobil

Yerli Transformer’ımız: Letrons

letrons

Yerli Transformer’ımız: Letrons

Hemen hemen her genç Transformers filmini izledikten sonra arabasının robota dönüşebilme hayalini düşünmeyi sever. Bu hayal artık Türk mühendisler tarafından gerçeğe dönüştürülmüş durumda.

letrons-transform

Türk mühendislerin yoğun çabaları sonucu üretilen şahane bir araba iken saniyeler içerisinde devasa bir robota dönüşen Letrons, BMW 3 serisinden üretilmekte olan bir robottur. Uzaktan kumanda ile kontrol edilebilme özelliğine sahip olan robotun el ve ayak bileklerinin yanı sıra kafa kısmı da oynar aksamlı olarak üretilmiş.

letvision-letrons-ozellikleri

Birçok özelliğe sahip olan robot Türkçe olarak konuşmaktadır. Türkiye’nin Transformer’ı olarak adlandırılan ve robota dönüşebilen bu araba sadece Letrons ile sınırlı kalacak gibi durmuyor. Türk mühendislerin düşündükleri 4 tane daha harika projeleri var.

Ankara’daki yerli firmamız Letvision’ın üretimini yapmış olduğu Letrons, tüm dünya çapında Türk mühendisler Transformers’ı gerçeğe dönüştürdüğü gibi haberler ile duyuldu.  Bir hayali gerçeğe dönüştüren Türk mühendislerin tasarlamış olduğu diğer projeler ile Letrons ürününün tek olmayacağı anlaşılmış oldu.

Saniyeler içerisinde modern bir arabadan devasa bir robota dönüşmekte olan Türk mühendislerin mucizevi ürünü olan Letrons’un internet ortamındaki yayınlamış olan videosu izlenme rekorları kırmış durumda. İşte Letrons’un rekorlar kıran videosu:

Letrons’u üreterek hayalleri gerçeğe dönüştürmüş olan Letvision firmasında çalışan Türk mühendislerin Letrons’dan sonraki yeni projeleri büyük merak ile beklenmekte.

Yorumları Göster

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YUKARI