Estetik

Silikon Taktırırken Nelere Dikkat Edilmeli?

estetik-ile-meme-buyutme-ameliyati

Silikon Taktırırken Nelere Dikkat Etmeli?

Göğüslerinin boyutundan ya da zaman içerisinde deforme olup sarkmasından şikâyetçi olan kadınların sayısı oldukça fazladır. Bu tür durumlar kadınların özgüvenini zedelediği için, kadınların en çok yaptırdığı estetik ameliyatların başında göğüs estetikleri gelmektedir. Uzmanlar göğüs estetiğinde kullanılan protezin kaliteli olması durumunda, bu ameliyatların hiçbir risk içermediğini dile getiriyor. Ayrıca protez taktıran hastaların doktorlarından mutlaka içinde protezin bilgilerinin yer aldığı protez ID kartlarını istemeleri gerekmektedir. Uzmanlar hastaları seri numarası olmayan bir protez taktırmaması konusunda uyarıyorlar.

silikon-taktirirken-nelere-dikkat-etmeli

Silikon taktıracak olan hastanın, kendisi için bir silikon ölçüsü seçerken muhakkak kendi bedeni ile uyumlu bir boyutta silikon belirlenilmesi gerektiğini söylüyorlar. Takılan silikonun hastanın bedenine oranla büyük durması hem görüntü açısından, hem de ameliyatın doğal görünmemesi açısından olumsuz sonuçlar doğurabilmektedir. Doktorlar hastalarını pürüzlü yüzeye sahip bir silikon seçmelerinin ilerde oluşabilecek kapsül kontraksyonunu azaltması açısından yararlı olacağını belirtiyor.

estetik-ile-gogus-buyutme-ameliyati

Göğüs silikonları kesinlikle kansere neden olmamaktadır ama silikonun ileride herhangi bir sağlık sorununa neden olmaması için kesinlikle onay belgesi, ismi ve markası olmayan bir protezin kullanılmaması gerektiğini vurguluyorlar.

estetik-ile-gogus-buyutme

Damla ve yuvarlak şekilli olmak üzere iki çeşit protez bulunmaktadır. Bunlardan hangisinin kullanılacağı doktor ve hasta tarafından belirlenirken, kullanılacak olan protezin kaplayacağı alanın yeri, büyüklüğü ve hastanın vücut yapısı göz önünde bulundurularak seçilir. Bu seçimi hasta için ameliyata girecek olan doktorun yapması en sağlıklı olanıdır. Ortalama bir göğüs büyütme estetiği yaklaşık olarak 45 dakika civarında sürmektedir.

Gögüs Büyütme Ameliyatı Nasıl Olur:

Gögüs Büyütme Ameliyatı Öncesi Sonrası:

Yorumları Göster

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YUKARI