Kızlar Soruyor

Sia Kliplerinde Ne Anlatılmak İsteniyor?

sia-kliplerinin-anlami

Sia Kliplerinin Anlamı:

Geçen yıla damgasını vuran Sia‘nın mükemmel şarkısı Chandelier‘ı heralde dinlemeyenimiz yoktur. Hatta bu öyle bir şarkıydı ki defalarca kendini arka arkaya şarkıyı yenileme tuşuna basarak dinletti bize kendisini.

Kesinlikle çok ilginç bir klipti ve izleyen kişiyi adeta hipnoz ediyor gibi ekrana kilitliyordu ve kişi de kendini beğenmekten alıkoyamıyordu. Peki bu klipte ne anlatılıyordu? Birçok kişi birçok fikir dile getirmiş bu konuda bugüne dek.. Bunların içinde Sia’nın pişmanlıklarını, alkol, sigara, tek gecelik ilişkiler ve hatta intihar düşüncesini bile yansıttığını söyleyenler olmuş.

Aslını isterseniz klipteki dansçı kız o kadar başarılıydı ki Sia, Chandelier klibi sonrasında çektiği diğer tüm kliplerinde yine aynı dansçı kızı kullandı. Bu klipler; Cheap Thrills, Elastic Heart ve son olarak The Greatest. Birazdan tüm bu klipleri tekrar izleyeceğiz. Ama öncesinde okuduğum bir profesyonel yorumu da sizlerle paylaşmak istiyorum;

Klipteki dansçı kız, çocuk ve kadın olmak üzere iki farklı karakteri canlandırıyor. Kıyafetlerinin ten renginde olması ise ilk anda izleyiciye çıplakmış izlenimi uyandırıyor ama bu kıyafetin seçilmesinin asıl amacı; en öz, yalın haliyle tüm duygularını ortaya vuruyor oluşuyla ilgili. Eğer kıyafet bu kadar sade olmasaydı kıyafetin kendisi dikkat çekiyor olurdu, oysa ki istenen şey kıyafetin dikkat çekmesi değil de, dansçı kızın anlatmak istediği hikayedeki tüm duyguları en yalın haliyle izleyiciye geçirebilmesi..

Eğer Sia’nın hayranlarından birisi isen ve Sia’dan sürekli haberdar olmak istersen önce kişisel “sia’nın kişisel web sitesi”  ni takip edebilirsin. Fakat unutma bizde hem bilgi, hem eğlence, hem paylaşım hemde özgürce yorum var. Bu keyifli klipleri sırasıyla izledikten sonra hepinizin kliplerle ilgili yorumlarını buraya bekliyorum. 🙂

Sia Klipleri:

Sia – Chandelier (Official Video)

Sia – Cheap Thrills (Performance Edit)

Sia – Elastic Heart feat. Shia LaBeouf & Maddie Ziegler (Official Video)

Sia – The Greatest

Yorumları Göster

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YUKARI