Videolar

Laz Ralli Tahtadan Araba Yarışları’nda İlgi Çeken Laztang

Ahşaptan Yapılan Arabalarla Laz Ralli Yarışları ve Laztang’ler..

Karadenizlilerin ahşap arabaya olan merakını heralde bilmeyen yoktur. Rizeli Şenay Korkut da bunlardan birisi. Yapmış olduğu ahşap arabanın yapımında ahşap ve çivi dışında hiçbir malzeme kullanmayarak ürettiği bu spor araba gören herkesin ilgi odağı haline gelmiş durumda. Ayrıca bu tip icatların Türkiye’den çıkması bizleri epeyce mutlu etmektedir. Laztang‘i her ne kadar yetişkinler kullanıyor görünsede çocuklar için mükemmel bir tercih olacağı kesindir. Ayrıca çocukların televizyonda izledikleri Transformers çizgi filmindeki Letronsun Türk mucitleri tarafından yapılması da bir o kadar önemlidir. Kim bilir belki bir gün devasa olan Letrons’u laztang ölçülerinde sadece çocuklar içinde üretebiliriz.

laztang

Tek kişilik olarak tasarlanan bu araba, Karadeniz bölgesi genelinde yapılmakta olan LAZ RALLİTahtadan Araba Yarışları‘nda kullanılmak amacıyla yapılmış. Adı LAZTANG olan bu araba, spor görünüşü itibari ile diğer tahta arabalardan daha farklı duruşuyla bölge halkının beğenisi toplamış durumda. Arabanın oldukça zarif ve hoş duruşu yüzünden bölge halkı arabanın pekte yarışlarda kullanılması taraftarı değil, yarışlar sırasında arabanın herhangi bir yerine zarar gelmesinden korkuyorlar.

tahtadan-araba-yarislari

Adeta tasarım harikası olan bu spor ahşap araba, tahtadan spor araba olur mu diye soranlara bir cevap niteliğinde. Görenlerin büyük ilgi gösterdiği ve binmeye dahi kıyamadığı laztang, sahibi ile yarışlara katılacağı günü bekliyor. Tahtadan spor araba:

Yorumları Göster

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YUKARI