Kadınlar

Hindistan Cevizi Yağı ile Saç Maskesi

hindistan cevizi yağı ile saç maskesi

Hindistan Cevizi Yağı ile Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Hindistan cevizi yağı hoş kokusu ve yoğun nemlendirme özelliği ile cilt ve saç için çok amaçlı olarak kullanılabilen harika bir doğal maskedir… Hindistan cevizi yağı yoğun miktarda antioksidan içerdiğinden cildi yeniler ve saçları onararak güçlendirir.

TheLifeCo firmasının internet sitesi üzerinden temin edebileceğiniz soğuk sıkma Organik Hindistan Cevizi Yağı kremsi bir yapıda olup, tek başına cilde ve saça sürülebilir özelliktedir. Buzdolabında katı formda olan hindistan cevizi yağını çıkarıp oda sıcaklığında bir miktar avucunuza aldığınızda hızla eridiğini fark edeceksiniz.

hindistan cevizi yağı ile cilt bakımı

organik hindistan cevizi yağı thelifeco

Hindistan Cevizi Yağının Saçlarımıza Faydası Nelerdir?

Hindistan cevizi yağı içerisinde bulunan Laurik Asit, saç köklerini koruyarak, saçı hızla onarıp, güçlenmesini sağlar. Ve aynı zamanda bünyesindeki yüksek oranda bulunan nem ile saç uçlarındaki kırıklara karşı koruyucu bir tabaka görevi görür. Saç diplerine dairesel hareketlerle masaj yaparak uygulandığında, saç derisini nemlendirir, kan dolaşımını hızlandırır.

hindistan cevizi yağı nasıl kullanılır

hindistan cevizi yağı ile saç bakımı ve onarımı

Hindistan Cevizi Yağı ile Saç Maskesi Nasıl Yapılır?

1 çorba kaşığı Hindistan cevizi yağını elinize alıp, özellikle saç diplerinden başlayarak dairesel hareketlerle saçınıza dipten uca kadar uygulayın.

Kuruluğu fazla olan yıpranmış saçlar için ise bekleme süresini uzatabilirsiniz; hatta saçlarınızı toplayıp saçınıza duş bonesi takarak gece boyu saçınızın bakımını sağlayabilirsiniz. Hindistan cevizi yağının gece boyu saçınızda kalmasında bir sakınca yoktur, çünkü çok hafif ve kolay emilen bir yağdır.

Normal saçlar için 30 dakika bekletip yıkamak yeterli olacaktır.

İsterseniz bir de Merve Özkaynak ‘tan bu maskenin nasıl uygulanacağını hep birlikte izleyelim. 🙂

Hindistan Cevizi Yağı ile saç maskesi yaptıktan sonraki yorumlarınızı mutlaka bekliyorum. 🙂

hindistan cevizi yağı cilde nasıl uygulanırhindistan cevizi yağı saçta ne kadar bekletilmeli, hindistan cevizi yağı saç çıkarır mıhindistan cevizi yağı saç bakımı nasıl yapılır kızlar soruyorhindistan cevizi yağı ile saç maskesi nasıl yapılır sorbiona

1 Yorum

1 Comment

  1. kakao maskesi faydaları

    12 Haziran 2018 at 02:17

    I am in fact thankful to the holder of this web page who has shared this great paragraph at here.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YUKARI