Videolar

Hey Dikkat! Müzik Seni Çağırıyor…

Şu da bir gerçek ki, biz Türk insanının en büyük eksikliklerinden biri de bizden olana yeteri kadar sahip çıkamıyor oluşumuz. Bunun en belirgin örneklerinden biri de sahip olduğumuz ama haberdar olamadığımız müzik gruplarımız.

Seslerinin duyulmaya ihtiyacı olan ve bir o kadar da başarılı o kadar çok sanatçımız var ki aslında, sıralamaya kalksak zamanımız yetmez. Bizler ise şimdilik sadece örnek olması amaçlı ve en başarılı bulduğumuz müzik gruplarını sizler için derledik. Umarım beğenirsiniz. 🙂

YAYGARA – Alternatif Rock

Yaygara; İzmir merkezli bir grup olup düzenli olarak birçok mekanda sahne almakta. 2010 yılında kurulmuş olan bu genç ve başarılı grubumuzun bir single çalışması olan ”N’olur” hayata geçmiş bile. Öyle ki şuanda kendi bestelerinden oluşan bir albümün son aşamasındalar! Biz şimdilik başarılar dileyerek sözü onlara bırakıyoruz. 🙂

Vokal → Ozan EROĞLU

Gitar → Enis EŞENÇAY

Bas Gitar → Soner KIRGIZ

Davul → Özgür ELMALIK

 

KAÇ CANIM KALMIŞ – Bağımsız Alternatif Müzik

Kurucusunun deyimiyle 2012 yılında ”pimi çekilmiş” bu grubun. Vokalde olan Yiğitcan’ın evde kendi kaydettiği parçaları yayınlayarak başlayan bu macera sonrasında her bir üyenin birbirini bulmasıyla sonuçlanmış. Şimdilerde ise ikinci albüm ile uğraşıyorlar! En kısa zamanda sonuçlandırıp daha büyük başarılara temel atmaları dileğiyle!

Vokal, Gitar → Yiğitcan ÖNAL

Gitar, Geri Vokal → Emre PERİHAN

Geri Vokal, Tuşlular → Melikhan ÖZER

Bas Gitar → Cengiz ZEYDAN

 

ASFALT DÜNYA

Asfalt Dünya; köklü bir geçmişi olan ve en olgun gruplarımızdan aslında. Zaman zaman karşı karşıya kaldıkları maddi sıkıntılar sebebi ile çalışmaları sekteye uğramış, ancak günümüze birçok eser ulaştırmayı başarmışlar. Özellikle sahne performansları ile beğenileri toplayan grup, son olarak Büyük Yollar albümü ile merhaba demiş sevenlerine.

Gitar → Ertan HAKTANIR

Vokal → M. Emrah ÖZDAMAR

Davul → Sefa Deniz ALEMDAR

Bas Gitar → Alpay PALA

 

PEYK

1991 yılında başlamış olan bir dostluğun eseri olan Peyk en sıradışı gruplarımızdan. Sahip oldukları grup, adeta kendileri arasındaki samimiyetin şekil almış biçimi diyebiliriz bu arkadaşların. Birçok farklı müzik türüne ara ara değinebilen Peyk 2 albüme de sahiplik yapıyor.

Vokal → İrfan ALIŞ

Gitar → Serdal ERSOY

Davul → Ertan ÇALIŞKAN

Keman, Klavye → Özgür ULUSOY

Bas Gitar → Barış TOKGÖZ

Yorumları Göster

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YUKARI