Kızlar Soruyor

Fi Dizisi

Fi Dizisi İzle

Fi Dizisi Hakkında Tüm Merak Edilenler

Uzun yıllardan sonra izlediğim tek dizi diyebilirim. Bildiğiniz üzere Azra Kohen ’in yazdığı Fi-Çi-Pi kitap serisinin ilki olan bu kitabı soluksuz 3 günde bitirip, uzun süre de etkisinde kalmıştım. Genelde kitaptan uyarlanan Türk dizi & filmlerini çok beğenmediğim için, bunu da beğenmeyeceğimi düşünerek ön yargıyla ilk bölümünü izledim ve inanamadım. İnanılmaz sağlam bir ekiple oluşturulmuş olan oyuncu kadrosu, kitaptaki karakterlerle ancak bu kadar iyi eşleşebilirdi. O yüzden Ay Yapımı başarılı cast seçimlerinden ötürü tebrik ediyorum. Hepsi tam anlamıyla oturmuş.

Fi Dizisi

Fi Dizisi Oyuncuları, Fi Dizisi Oyuncu Kadrosu, Fi Dizisi İzle, Fi Dizisi Sorbiona

Ozan Güven ’in oyunculuğunu hep beğenmişimdir. Ama bence bu diziyle kendini tam anlamıyla ispatlamış. Çünkü bana göre canlandırması en zor karakter onunkisi. Kitabı okuduğumda benim hayalimde canlanan Can Manay karakterini ancak bu kadar iyi canlandırabilirdi. Ondaki tutku ve ihtirası iliklerime kadar hissettim. Ozan Güven bu dizide aslında 5 karakteri birden canlandırmış. Ünlü ve çok iyi bir psikolog, üniversitede öğretim üyesi, ünlü bir televizyon sunucusu, saplantılı bir aşık ve karanlık geçmişinden kurtulmaya çalışan tedavi görmüş herkes gibi bir insan. Can Manay ’ın içinde birden fazla karakter var. Yeri geldiğinde inanılmaz umursamaz ve kırıcı ama aynı zamanda inanılmaz detaycı ve her şeyin farkında, yani duygusal geçişleri o kadar güzel yansıtmış ki kitapta hissettiklerimi dizide de hissettim.

Fi Dizisi İzle

Fi Dizisi İzle, Fi Dizisi Nasıl İzlenir

Sonra Mehmet Günsür ’ün canlandırdığı Deniz karakteri, tarzı, tavrı yaşadığı evin dekoru, Serenay Sarıkaya ’nın canlandırdığı Duru karakteri hepsi tam oturmuş diyebilirim. Kitabın sonunu ve olayların gidişatını bilmeme rağmen, dizisinin beni merak ve heyecanla sanki bilmiyormuşum gibi sürüklemesi bu projenin gerçekten çok başarılı olduğunu gösteriyor.

Fi kitabını okumaya başlama sebebim biraz da insan psikolojisini içermesiydi. Aslında hepimizin içinde farklı 4-5 karakter bulunuyor. Evde iyi bir eş ve anne & baba karakteri, iş yerinde azimle çalışan güçlü bir kişilik, ailenizin yanında hiç kaybetmediğimiz hala çocuk ruhumuz, arkadaşlarınızın yanında daha rahat ve eğlenceli bir ruh aslında bu kitap & dizi içimizde yaşadığımız bu geçişleri en açık şekilde gözler önüne seriyor. Beni en çok etkileyen ve dikkatimi çeken kısım ise herkesin egoları yüzünden olayların akışının nasıl geliştiği. Mesela Deniz karakteri sanatını kendi gözünde haddinden fazla yükselttiği için, tek hayali dans ederek ya da enstrüman çalarak sahnede var olmak isteyen 40 öğrencinin gözler önüne çıkıp tanınmalarını engellemesi. Ya da Duru, sırf ‘ ben’ dediği yani egosu yüzünden tanınabilmek için çok sevdiği sevgilisini kıracağını bile bile kafasına kırmızı kuş tüyünü takması… Herkes kendince haklı ve her karakter ayrı ayrı zaaflara ve egoya sahip. Can Manay ’ın da dediği gibi “Her insanın mutlaka bir zaafı vardır, yeter ki o zaafı bulmasını bilin.” Gerçekte de böyle değil midir? Belli ki dizi boyunca insan psikolojisi hakkında çok şey öğreneceğiz. Bu dizide en sevdiğim şey gerçeği yansıtması; diğer dizilerde olduğu gibi kurmaca bir hayal dünyasında yaşatmamaları.

Fi Dizisi Nasıl İzlenir

Fi Dizisi Ozan Güven Serenay Sarıkaya Mehmet Günsür Berrak Tüzünataç

Muhteşem Yüzyıl ‘dan sonra Muhteşem Yüzyıl Kösem ‘de dahil hiçbir diziyi izlemedim. Tüm dizilerde aynı şeyler, fakir kız-zengin patron, sonuç patron kıza aşık olur. Tüm engellere rağmen evlenirler. Hele Yeni Gelin diye bir dizi çıkmış ki ben izlemedim ama Yalan Dünya dizisinde dizilerle dalga geçilen Fırat ’ın Yazgısı ile aynı diyorlar. 😀 Yani o kadar ki kötü durumda diziler. Zaten her şeyde RTÜK engel koyduğu için hiçbir şeyin anlamı kalmıyor. İnternet dizisi olması bu anlamda büyük rahatlık.

Sonuç olarak Fi ‘nin kurgusu, yapımı, jenerik müziği, oyuncuları her şeyi ile mükemmel olmuş. Jenerik müziği resmen izleyiciyi dizinin içine çekiyor. Emin olun izlerken düşüneceksiniz 🙂 Yayında ve yapımda emeği geçen herkesin ellerine sağlık, yeni bölümlerini heyecanla bekliyorum. Sizlerin de izlemenizi tavsiye ederim 😉

Fi Dizisi Nasıl İzlenir?

Tutkunun peşinden koşanların, yanma pahasına ateşe uçanların ve acıdan geçerek süregelen yaşama karşı dik duranların hikayesi Fi, sadece internet ortamındaki puhutv ‘den izlenebiliyor. Her bölümü 60 dakika olarak yayınlanacak olan dizi, üyelik sistemiyle www.puhutv.com üzerinden takip edilebilecek. Aşağıdaki linklere tıklayarak dizinin ilk 3 bölümünü izleyebilirsiniz..

1.Bölüm

https://puhutv.com/fi-1-bolum-izle

2.Bölüm

https://puhutv.com/fi-2-bolum-izle

3.Bölüm

https://puhutv.com/fi-3-bolum-izle

İyi seyirler…

Yorumları Göster

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YUKARI