Haberler

Tecavüzcüsünden Şikayetçi Olmak İsterken Zinadan Suçlu Bulundu

Hollanda vatandaşı genç kız Laura, Katar ‘da “tecavüze uğradığı” gerekçesiyle ihbarda bulunmak üzere polise gitti fakat polis zina yaptığı gerekçesiyle genç kadını gözaltına aldı.

laura-tecavüz-katar

Tecavüze uğradığını söylemek amacıyla Katar polisine başvuran ancak bu ihbarı neticesinde zina yaptığı sonucuna ulaşılarak gözaltına alınan 22 yaşındaki Hollandalı Laura için Hollanda hükümeti devreye giriyor. 22 yaşındaki Laura ‘nın Müslüman olması, Katar yasaları karşısında Hollanda ‘yı zor durumda bırakıyor. Katar yasaları tecavüzü de “zina” kapsamında değerlendiriyor.

Laura ‘nın başına gelen bu olay filmleri aratmıyor. İddialara göre Laura, Suriyeli biri tarafından sarhoş halde otelden çıkarıldı ve götürüldüğü bir evde tecavüze uğradı. Sabah kendine geldiğinde durumu fark eden genç kadın, 14 Mart ‘ta Katar polisine giderek başvuruda bulundu fakat polis Laura ‘yı içki içmek ve zina yapmakla suçlayarak gözaltına aldı.

Katar yasaları tecavüzü de zina olarak değerlendirdiği için ve hem kadın hem de tecavüzcüsü suçlu sayılıyor.
Polis, Hollandalı kadınla beraber tecavüzcüsünü de gözaltına aldı. Zanlı, ifadesinde iddiaları reddetti.

Laura ile kendi isteği üzerine birlikte olduğunu söyleyen zanlı, genç kadının ilişiki sonrası para istediğini, ancak para vermediği için tecavüzle suçlandığını iddia etti.

Tecavüzcünün ailesi ise kadınla evlenmesini teklif etti ve bu durumda şikayetin düşeceğini belirtti fakat Laura ‘nın ailesi bu durumu reddetti.

22 yaşındaki Laura Müslüman ve bu durum Hollanda hükümetinin işini iyice zorlaştırıyor.

(BBC Türkçe)

Yorumları Göster

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YUKARI