Bunları Biliyor Muydunuz?

Snickers, Mars, Milky Way Çikolatalarının İçinden Plastik Çıktı!

Biliyorsunuz ki dünya çapında tam 55 ülkeye hizmet veren, Mars, Snickers ve Milky Way gibi çikolataların içerisinde plastik maddenin kullanıldığı tespit edildiğinden, bütün Mars’ın geri ürün çağırma çalışması başlatıldı ve bunun tarihteki en büyük geri ürün çağırma olduğu açıklandı.

mars-snickers-milkyway

19 Haziran 2016 ile 8 Ocak 2017 tarihleri arasında olan son kullanma tarihleri çikolataları hepsi toplanılıp geri gönderilmiştir. Geri ürün çağrısı yaptıran firma ise günlük 10 milyon adet yeni çikolata üretimi yapmaktadır.

snickers-mars-geri-cağırma

Hollanda Gıda Güvenlik Otoritesi, resmi web sitesinde geri ürün çağırma listesine giren çikolata isimlerini sıraladı; Mars, Snickers, Milky Way, Celebrations ve Mini Mix. Bu ürünlerin çoğu maalesef ülkemizde satılıyor ve hala ki satışı devam etmektedir.

snickers-mars-milkyway-plastik-geri-cağırma

Bunların yerine, evinizde organik çikolatalar üretebilir ve kendi çikolatanızı yiyebilirsiniz. Bunun için gerekli olan malzemeler; 1.5 su bardağı kıyılmış çiğ badem, yarım su bardağı saf kakao tozu, 5 yemek kaşığı kakao yağı, yarım su bardağı Agave şurubu, 3 damla vanilya esansı, 1 tatlı kaşığı tarçın, 1 tatlı kaşığı limon suyu ve yarım çay kaşığı tuz gerektirmektedir.

evde-suslu-puslu-cikolata-yapimi

Evinizde çikolata yapmak gerçekten çok kolaydır ve hatta kendi yaptığınız çikolataları marketlerden aldığınız çikolatalardan çok daha fazla beğenceksiniz. Böylece artık organik çikolatalar yiyebilecek ve onlar için para harcamak zorunda kalmayacaksınız. İstediğiniz kadar evinizde yapıp muhafaza edebilirsiniz.

evde-snickers-fistikli-cikolata-yapimi-tarif

Malum çikolata mutluluğu arttıran bir gıda ürünüdür, dolayısıyla organik olması çok daha iyi olmaktadır.

Yorumları Göster

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YUKARI