Haberler

Hükümetten Memura Yeni Zam Sunumu

zam

2017 Memur Zammının Ne Kadar Olacağı Açıklandı

Her yıl olduğu gibi bu yılda ülkemizdeki kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan kamu personellerine yönelik uygulanacak olan memur maaşı zammı açıklandı.

Oluşturulan komisyon ile birlikte kamu personellerinin 2017 yılının Ocak ve Temmuz aylarında alacakları her iki farklı memur maaşı zam oranları da belli oldu.

Bu kapsamda 2017 yılının Ocak ayında uygulanacak zam oranı %3 olacak. Bu durumda %3 oranındaki toplu sözleşme zammı ile en alt seviye kamu personeli maaşının 2.757 TL olacağı, en üst seviye kamu personeli maaşının ise bu yeni zam ile birlikte 9.783 TL olacağı belirtiliyor.

Genel kapsamda 2017 yılı itibariyle ülkemizdeki kamu personellerinin maaşları 79 TL ile 285 TL arasında bir artış yaşayacak. Türkiye İstatistik Kurumu’nun belirleyeceği enflasyon oranları sonrası memur maaşlarına enflasyon zammı uygulanması öngörülüyor. Eğer Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından 3 Ocak 2017 tarihinde açıklanacak olan enflasyon oranı %5 civarında olursa bu durumda memur zammına ekstradan ek olarak yine bir %3 oranında daha zam uygulaması gerçekleşebilir.

2017’nin Temmuz ayında uygulanacak olan ikinci zam oranı ise %4 oranında gerçekleştirilecek.

Memur zamları hakkında fikir ve görüşlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz. Sizce zam oranları yeterli mi? Bu durumda memur-sen zam için masaya oturduğunda nasıl bir görüşme olacak? Hükümetin sosyal medyaları takip eden personelleri bu durumu ilgili mecralara ulaştıracaktır. Yorumlarınız bu konuda oldukça değerli olduğunu belirterek sizlerin düşüncesini ulaştırmak istiyoruz.

Yorumları Göster

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YUKARI