Haberler

Hatay’da Bir Güneş Doğuyor

hatay-da-bir-gunes-doguyor

Ar-Ge TV‘de yayınlanan güneyin ışıltısı İskenderun Teknik Üniversitesi ‘nin Master Planı göz kamaştırdı.

Modern görünümü, teknolojik alt yapısı ve yeşilliğiyle örnek bir kampüs olmayı hedefleyen İskenderun Teknik Üniversitesi, Master Planı ile büyük ilgi uyandıracağa benziyor. Olası bir Hatay EXPO‘nun gerçekleşmesi için mevcut gelişimini hızlandıran İSTE iş dünyası ile de entegre olarak Üniversite-İşdünyası işbirliğini hem yatayda hem de dikeyde gerçekleştirmeyi hedefliyor.

Yükseköğretimde “Teknoversite” adını alan bu yeni eğitim anlayışında sadece Türkiye’de değil, dünyada bazı ilklerin gerçekleştirilmesi hedefleniyor. Bu yeni öğrenme modeliyle öğrencilerin girişimcilik zekasının oldukça artarak gelişeceği öngörülüyor.

Teknogirişimcilik ekosistemi kurulan Teknoversite’de “Sanayi 4.0” marka olarak İskenderun Teknik Üniversitesi adına tescil edilmiş bulunuyor.

İSTE‘nin geleceğine ışık tutan Rektör Prof. Dr. Türkay Dereli‘nin önderliğinde, İSTE ‘ye ilklerin kazandırılması ana hedefler arasında yer alıyor. Sn. Dereli yaptığı vizyon konuşmasında; üniversite kampüsünün ana hedefleri arasında teknolojiyi göstermek, dokunmak, yaşamak ve herşeyden de önemlisi teknolojiyi üretmek olarak gösteriliyor.

rektor-prof-dr-turkay-dereli

Yeni tasarlanan kampüsün ise 2023 yılında tamamlanması bekleniyor. Türkay Dereli Kimdir

Yorumları Göster

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YUKARI