Haberler

Bulutların Üstündeki Adam Sosyal Medyayı Salladı!

Uçakla Londra ‘ya seyahat halinde gitmekte olan bir yolcunun 9 bin metre yükseklikte çektiği fotoğraflar, oldukça büyük bir yankı uyandırdı. Bulutların üzerinde yürüyen bir adamı andıran görüntüler, sosyal medyada defalarca paylaşıldı.

bulutlarin_uzerinde_yuruyen_adam_sosyal_medyayi_salladi

Easyjet Havayolları ‘nın Avusturya’dan Londra ’ya seyahat eden yolcuları, yerden 9 bin metre yükseklikte bulutların üzerinde hareket halindeki bir şekil görüntüledi. Fotoğraflarda gölgeye benzeyen şeklin tıpkı bir insan gibi kafası, iki kolu ve iki bacağı bulunuyor.

Yolcular uçağın içinden dışarıya bakarken şaşkına döndü.

bulutlarin_uzerinde_yuruyen_adam_sosyal_medyayi_salladi-1

Uçaktaki yolcular, vücut kısmı geniş ve köşeli olan cismi robota benzetti. Yolcular arasından 30 yaşındaki Nick O’Donoghue tarafından çekilen fotoğraflarda robotun bulutlar üzerine yansımış simetrik gölgesi de görülüyor. Önce “Joe .ie” isimli İrlandalı magazin dergisinin sitesinde ve ardından da sosyal medyada yayımlanan görüntüler, çok sayıda kişi tarafından izlendi. Sosyal medyada paylaşılan görüntüleri yorumlayan insanlar, bulutların üzerindeki gölgeyi yönetmen Brad Bird’in 1999 ‘da gösterime giren “Iron Giant” (Demir Dev) filmindeki robota benzetti.

Fabrika dumanı mı?

bulutların_uzerinde_yuruyen_adam

Bazı sosyal medya kullanıcıları ise görüntünün bir güç tesisinden ya da fabrikadan kaynaklanan bir duman olabileceğini savundu. İngiliz Daily Mail gazetesinin sorularını yanıtlayan O’Donoghue, “Yanımdaki hanımlara gördüğüm şeye bakmalarını söyledim. Onlar da görünce çok şaşırdılar. Ardından birkaç adet fotoğraf çektim ve gölgeden yavaşça uzaklaştık. İki dakika boyunca görüş alanımızda ve hayli uzağımızdaydı” dedi. Sosyal medyada birçok kullanıcı şeklin fiziksel bir nedenden kaynaklandığını savunuyor. Görüntüyü bir araç lastiği firmasının reklamındaki kurgu kahramana benzeten O’Donoghue, “Dürüst olmak gerekirse tam olarak neye benzediği hakkında ilk gördüğüm anda net bir fikrim yoktu” diye konuştu.

Nedeni ısı farkı olabilir mi?

bulutlarin-uzerinde-yuruyen-adam-sosyal-medya

Avusturya ‘dan bir iş seyahatinden ve kayak tatilinden döndüğünü belirten O’Donoghue, internetteki fotoğrafları gören bazı kişiler ilginç görüntünün bulutlar arasındaki ısı farkından kaynaklandığını düşündüğünü söyledi. Robot şeklindeki görüntünün esrarını çözmek istediğini belirten O’Donoghue, “Belki de sadece bulutların oluşturduğu muhteşem bir şekildir. Ama bulutlar hakkında bilgisi olan birinin bunu görüp açıklamasını isterdim” dedi.

Yorumları Göster

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YUKARI