Genel

Kendini “Robin Hood” zanneden maymun!

Enteresan olay Hindistan’da yaşandı. Bir eve yiyecek bulmak için eve giren maymun, evdeki paraları çaldıktan sonra önce çatıdan, sonra da ağaç tepesinden insanlara dağıttı

Kendini_robin_hood_zanneden_maymun

BBC’nin haberine göre, Hindistan’ın Himaçhal Piradeş eyaletinde bir makak maymunu deyim yerinde ise, Robin Hood‘luk yaptı.

Himaçhal Piradeş eyaletindeki Shimla ormanlarında yoğun olarak yaşayan makak maymunlarının bir üyesi, yiyecek bulmak için yöredeki bir eve girdi. Evde yiyecek bulumayan maymun, 10 bin Hindistan rupesini (100 dolar) yanına alarak çıktı.

Evin çatısına çıkan maymun, paraları aşağıda yoldan yürüyerek geçen insanların üzerine saçmaya başladı. İnsanların paraları toplamak için koşuşturduğunu gören makak maymunu bir ağacın tepesine çıkarak elindeki paraları saçmaya devam etti.

Geçtiğimiz Pazar günü gerçekleşen olayda, turist ve yerli halkın bir saat boyunca paraları toplamak için koşuşturduğu belirtildi.

Hindistan’ın Himaçhal Piradeş eyaletinin Shimla bölgesinde 300 bine yakın makak maymunu yaşıyor. Yerli halk tarafından kutsal kabul edilen maymunlara, kimse dokunamıyor.

Eğer Hindistan hakkında en ilginç olayları ve görüntüleri merak ediyorsanız, buraya tıklayarak “Hindistan’ın Sıradışı Hiç Bilmediğiniz Gariplikleri” isimli komik görüntülerle dolu yazımızı okuyabilirsiniz. 🙂

Yorumları Göster

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YUKARI