Genel

Bilimsel Araştırmalara Göre Hiç Beklemediğimiz Bir Şekilde Öleceğiz, Ama Nasıl?

Ölümü hiç düşündünüz mü? Nasıl öleceğim ya da öldükten sonra bana ne olacak gibi düşünceler hiç aklınızdan geçti mi?

Herkesin düşüncesi, ölümün normal eceli ile gelmesi ya da ağır bir hastalık veya trafik kazası gibi olaylardan dolayı olması düşünülür ve insanlar haksız da değil, fakat başka şeylerde var.

Ölüm Beklemediğimiz Yerden Gelebilir

olum-beklenmeyen-yerden-gelebilir

Ölümün ne zaman nereden geleceği belli olmuyor. İnsanlar doğal olarak, ölümün zaman geldiğinde ecelin geldiğine veya hastalık ya da trafik kazalarından dolayı gerçekleştiğine inanmaktadır, fakat asıl ölüm için korkmamız gereken, kendimizdir, yani insanlardan korkmak gerekiyor.

Ölme Olasılığımız

trafik-kazasi

Yapılan araştırmalara göre, her gün farklı farklı biçimlerde ölen insanlar olmaktadır. Araştırmalarda hem kazadan ölenler, hem de hastalık ve farklı nedenlerden dolayı ölenler için farklı istastikler çıkarılmaktadır. Buna bakılarak anlayacağımız, ölme olasılığımızın ne kadar düşük veya yüksek olacağını bilinç dışı olarak kendimiz ayarlıyoruz.

Yaşama Verdiğimiz Değer

araba-trafik-kazasi

Hayat ve yaşamak birçoğumuz için o kadar önemli ki, her anımızda canımıza değer vererek yaşıyoruz. Bunun için en basit örnekse, hepimiz arabalara biniyoruz ve çoğumuz ya hiç trafik kazası geçirmedik ya da bir defa geçirdik ve ona rağmen arabaya bindiğimizde emniyet kemerini takıyoruz, çünkü hayata, yaşamaya ve canımıza değer veriyoruz.

İnsanlığa Ölüm Getirmiş Diğer Şeyler

ucak-kazasi

İnsan olmanın ve insan yaşamının ne kadar önemli olduğunu anlatmak belki de gereksizdir, çünkü insan hayatı gerçekten çok değerlidir, fakat bazen öyle durumlar oluyor ki insanoğlunun bile kontrol edemediği ve bu da insanların ölmesine sebebiyet verebiliyor. Domuz gribi, kuş gribi ve benzeri salgınlar, doğadan çıkan, fakat insanlar için çok zararlı olan ve ölüme neden olan durumlardır.

Tüm gerçekleri ile ölüm anı ve sonrası nasıl oluyor diye merak ediyorsanız, buraya tıklayarak, bu konuyla ilgili bir diğer yazımızı okuyabilirsiniz. 🙂

Yorumları Göster

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YUKARI