Galeriler

Işın Kılıcı Kullanımını Öğreten Jedi Okulu

Faisal Mian, Londra’da genç Jediler yetiştirmek maksadı ile bir okul açtı. Dövüş sanatı eğitmeni olan Mian, okulunda, genç Jedilere güç yollarını öğrettiğini açıkladı.

jedi-okulu-9

Eğitmen aslen bir Star Wars hayranı olmak ile birlikte, okuluna katılan öğrencilere, ışın kılıcı kullanmayı da öğretiyor. Proje aslen, son filmden önce yürürlüğe girmiş olup, bu projenin, çocukların hayal gücünü genişlettiği ön plana çıkarılmakta.

jedi-okulu-2

Açılan kursa, yalnızca çocuklar değil, yetişkinlerde büyük ilgi gösteriyor. Yoğun ilgi ile karşılaşan eğitmen, çocuklar haricinde, yetişkinlere de özel bir sınıf açıldığını belirtti.

jedi-okulu-3

Kursa katılan öğrencilere, filmde kullanılan kıyafetler ile gelmeleri tavsiye edilir iken, bazı öğrencilerin Darth Vader kostümünü giyerek geldikleri de eğitimlerde gözleniyor.

jedi-okulu-5

Kursta amaç, eğlenir iken, öğrenmeyi sağlamak. Kurs içeriğinde atraksiyonel figürler sergileniyor ve profesyonel dövüş sanatının ilkeleri öğretiliyor.

jedi-okulu-4

Eğitimdeki tekniklere, fantastik figürlerde eklenerek, eğlenceli bir ortam yaratılması ön plana çıkarılıyor.

jedi-okulu-1

Filmin popülerliği, kullanılan kostümler, ışın kılıçları, fantastik figürler Jedi eğitim okulunun, her geçen gün daha popüler olmasına neden oluyor. Bahsedildiği üzere, sadece çocuklar değil, yetişkinlerde kursa büyük ilgi gösteriyor.

jedi-okulu-7

Mian yaptığı açıklamada, ledli ışın kılıcı kullanıldığını ve kursa yoğun bir ilgi bulunduğunu, bu kurs sayesinde, büyük memnuniyet duyduğunu, unutulmak üzere olan klasik sanatların, tekrar popüler kültürün bir parçası haline getirildiğini belirtti.

jedi-okulu-8

Açılan okul biraz komik gibi görülse de, gösterilen ilgi ve öğrenci sayısının her geçen gün artması, bu komiklik kavramını geride bırakmış görülüyor.

jedi-okulu-6

Yorumları Göster

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YUKARI