Galeriler

Dünyaca Ünlü Eserlere Bir de Bu Açıdan Bakın!

Gerek tarihsel, mimari olarak gerekse sanatsal anlamda günümüz dünyasına serpilmiş birçok eser bulunmakta. Tabi durum biraz turistik olunca bu güzel eserlerin tanıtımları da biraz sanatsal oluyor. 🙂 Şimdi sizleri alışık olduğunuz eserlerin alışık olmadığınız açılardan fotoğrafları ile baş başa bırakıyoruz..

Niagara Şelaleri

Bilmeyenler yoktur ama bir açıklama yapmaktan ne zarar gelir 🙂 Niagara Şelaleleri Kuzey Amerika’nın doğusunda, ABD ile Kanada sınırı arasında, Niagara Nehri’nin üzerinde bulunur. 3 büyük şelaleden oluşur. Horseshoe bunların en büyükleridir. American Falls ve Bridal Veils Fall diğer iki küçük şelalelerdir.

NİAGARA-ŞELALESİ

niagara

Danimarka – Deniz Kızı Heykeli

Gerçekten bakıldığı zaman büyük bir emek isteyen bir çalışma olduğu aşikâr bir şekilde ortada. Normal heykeller düz bir zeminde yapılırken böyle bir alana heykel yapmak o kadar kolay olmasa gerek.

deniz_kızı

denizkızı

Tac Mahal

Tac Mahal, Hindistan’ın Agra şehrinde, 1631-1654 yıllarında inşa edilmiş anıt mezar. İslâm türbe mimarisinin en önemli eserlerinden birisi olarak kabul edilir. Dünyanın 7 harikasından biri olarak kabul edilen bu islami yapı ne hala değerini korumaktadır.

tac-mahal-hindistan-1

tac-mahal-hindistan-2

Mısır Piramitleri

Hala gizemli yönleri bilinmeyen bu piramitlerin diğer sırları kim bilir ne zaman çözülecek? Tarihi eser araştırmaları, arkeoloji çalışmaları ve bir çok bilim dalı hala gizemli yapılar ve kazılar üzerinde araştırma yapmakta. Her ülkenin bu alanda araştırma yapaan yüzlerce insan olmasına rağmen bulunamayan gizemler 🙂

Keops-Piramidi

piramitler-mısır

Santorini

Tramonto-a-Santorini-

farklı-açı-1

Berlin Brandenburg Kapısı

brandenburg-gate-in-berlin-at-night-germany-1600x1133

farklı-açı-5

Atina Akropolisi

atina_akropolis

atina

Rushmore Dağı

Bu konuda bilgisi olmayan okuyucularımız olabilir. Sadece sanat eseri olarak düşünülebilir fakat durum öyle değil. Rushmore Dağı Anıtı, Amerika Birleşik Devletleri’nin Güney Dakota eyaletinde, Rushmore dağının Black Hills denilen kayalıklarında bulunan anıt. Bu anıt Amerika Birleşik Devletleri’nin dört başkanını gösteren dev heykellerden oluşur.

Rushmore_Da_ABD

farklı-açı-8

Beijing Yasak Şehir

farklı-açı-9

farklı-açı-10

La Sagrada Familia Barselona

barcelona-mimari-yapilar-sanat-eserleri

farklı-açı-12

Hollywood

hollywood

hollywood-sign

Mona Lisa

mona-lisa

farklı-açı-14

Stonehenge

farklı-açı-2

farklı-açı-3

Yorumları Göster

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YUKARI